Centrum Medyczne im. dr. L. Rydygiera

spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

BANER3

RPO

minfilm

szpital bez bólu

Facebook

baner

Historia

Historia Centrum Medycznego im. dr. L. Rydygiera sp. z o.o. w Łodzi

 

Szpital Miejski im. dr. Ludwika Rydygiera bo od niego zaczyna się nasza historia w latach 1980-1999 pozostawał w strukturze Zespołu Opieki Zdrowotnej Łódź-Śródmieście. Był jedną z wielu placówek wchodzących w skład dużego ZOZ-u.Ze względu na nadmierny  w stosunku do potrzeb  stan łóżek położniczych  w regionie, w latach  1997-1999 wystąpiło realne zagrożenie całkowitej likwidacji szpitala. Był to bardzo trudny okres dla placówki, zagrożone zostało jego istnienie. Szpital przez ponad pół roku w ogóle nie funkcjonował, a personel szpitala przeniesiono do innych placówek. Po tym okresie zespół szpitalny powrócił do budynku przy ul Sterlinga 13 i dla dobra placówki zaczął zabiegać o jej restrukturyzację. To wówczas zwolniono część pracowników, zmniejszono o 50% ilość łóżek dla dorosłych pacjentek, ograniczono działalność części oddziałów, inne połączono, nastawiając się głównie na opiekę nad kobieta ciężarną. W tym okresie podjęto również działania mające na celu wydzielenia placówki ze struktur ZOZ. I tak 1 listopada 1999 r uchwałą Rady Miejskiej szpital stał się Samodzielnym Publicznym Zespołem Opieki Zdrowotnej o nazwie II Szpital Miejski im. dr. Ludwika Rydygiera w Łodzi. Należy tu wspomnieć,że szpital był jedną z pierwszych placówek lecznictwa zamkniętego w miejskiej służbie zdrowia, którego pracownicy z własnej inicjatywy wystąpili o możliwość samodzielnego funkcjonowania.                                    

Ponieważ szpital posiada wieloletnią tradycję placówki o profilu położniczym i priorytetową działalnością szpitala  jest prowadzenie oddziału położniczego w sposób nowoczesny, a jednocześnie zgodny z oczekiwaniami i potrzebami młodych matek szpital w 1995 roku uzyskał tytuł „Szpital Przyjazny Dziecku” przyznany przez Polski Komitet UNICEF w światowej akcji upowszechniania karmienia piersią prowadzonej przez UNICEF i WHO „Baby Friendly Hospital Initiative”. Od tego czasu szpital zgodnie z wymogami, systematycznie poddaje się ponownej reocenie przez Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią i decyzją Komisji ds. Oceny, Monitoringu i Reocen już będąc w strukturach Centrum Medycznego im.dr. L. Rydygiera Sp.z o.o. uzyskuje kolejne certyfikaty.

Placówka wychodzi również naprzeciw „dzieciom niechcianym” W grudniu 2007 roku   w szpitalu zostało uruchomione „Okno Nadziei” będące elementem „Zintegrowanego Programu Zapobiegającego Porzucaniu Dzieci – Mamo, Nie Porzucaj Mnie!” realizowanego we współpracy z Urzędem Miasta Łodzi. „Okno” funkcjonuje do dziś.

Ukoronowaniem 10-letniej działalności szpitala jest  wprowadzenie systemu zarządzania jakością  potwierdzone przyznaniem  20 listopada 2009 roku Certyfikatu Zarządzania Jakością  Normy EN ISO 9001:2008.Tak pokrótce przedstawiają się losy samego szpitala jako jednostki funkcjonującej samodzielnie. Zycie toczy się nadal, zmienna rzeczywistość nabiera rozpędu i tak…..

Z dniem 1 października 2014 r II Szpital Miejski im. dr. Ludwika Rydygiera w Łodzi zostaje przekształcony w spółkę prawa handlowego ze 100% udziałami Miasta Łodzi,   przyjmując nazwę Szpital Ginekologiczno - Położniczy im dr Ludwika Rydygiera spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Mimo zmiany formy prawnej w działalności szpitala nic się nie zmienia ponieważ powstała spółka jest następcą prawnym SPZOZ-u.

23 kwietnia 2015 r nadchodzą kolejne zmiany, tym razem placówka przyjmuje nazwę Centrum Medyczne im. dr. Ludwika Rydygiera spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

3 sierpnia 2015 zmianie ulega lokalizacja przychodni przyszpitalnych. Przychodnie zostają przeniesione do całkowicie wyremontowanego i nowocześnie wyposażonego budynku przy ul Pomorskiej 59

1 września 2015 Uchwałą Rady Miasta z dnia 20 maja 2015 Centrum przejmuje zlikwidowany ZOZ dla Szkół Wyższych „PaLMA” i poszerza działalność o zakres świadczonych usług.

1 grudnia 2015 łączą szeregi Miejskie Centrum Medyczne „Śródmieście” Sp. z o.o. oraz Centrum Medyczne im. dr. L. Rydygiera Sp. z o.o.

Podjęte działania, rozmieszczenie poszczególnych placówek jak również związane z tym rozszerzenie świadczonych usług powodują, że jesteśmy jedną z największych placówek medycznych na terenie dzielnicy ‘Śródmieście”

Sapien leo vehicula nunc duis egestas eros ipsum mollis.