Centrum Medyczne im. dr. L. Rydygiera

spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

BANER3

RPO

minfilm

szpital bez bólu

Facebook

Nasze dane adresowe:

Centrum Medyczne im. dr. L. Rydygiera sp. z o.o.

90-217 Łódź, ul. Sterlinga 13

NIP 7251753539; Regon 472252285

Prezes/Kancelaria/Administracja

90-408 Łódź, ul. Próchnika 11

baner

Szybki kontakt

Kancelaria\Prezes:

ul. Próchnika 11

e-mali: sekretariat@centrumrydygiera.pl

tel (42) 633 66 33

     (42) 633 75 44,

fax (42) 633 25 00

 

Szczegółowy wykaz telefonów

ministerstwo zdrowia logo3 dodany napis

Historia

Historia Centrum Medycznego im. dr. L. Rydygiera sp. z o.o. w Łodzi

Szpital Miejski im. dr. Ludwika Rydygiera bo od niego zaczyna się nasza historia w latach 1980-1999 pozostawał w strukturze Zespołu Opieki Zdrowotnej Łódź-Śródmieście. Był jedną z wielu placówek wchodzących w skład dużego ZOZ-u.Ze względu na nadmierny  w stosunku do potrzeb  stan łóżek położniczych  w regionie, w latach  1997-1999 wystąpiło realne zagrożenie całkowitej likwidacji szpitala. Był to bardzo trudny okres dla placówki, zagrożone zostało jego istnienie. Szpital przez ponad pół roku w ogóle nie funkcjonował, a personel szpitala przeniesiono do innych placówek. Po tym okresie zespół szpitalny powrócił do budynku przy ul Sterlinga 13 i dla dobra placówki zaczął zabiegać o jej restrukturyzację. To wówczas zwolniono część pracowników, zmniejszono o 50% ilość łóżek dla dorosłych pacjentek, ograniczono działalność części oddziałów, inne połączono, nastawiając się głównie na opiekę nad kobieta ciężarną. W tym okresie podjęto również działania mające na celu wydzielenia placówki ze struktur ZOZ. I tak 1 listopada 1999 r uchwałą Rady Miejskiej szpital stał się Samodzielnym Publicznym Zespołem Opieki Zdrowotnej o nazwie II Szpital Miejski im. dr. Ludwika Rydygiera w Łodzi. Należy tu wspomnieć,że szpital był jedną z pierwszych placówek lecznictwa zamkniętego w miejskiej służbie zdrowia, którego pracownicy z własnej inicjatywy wystąpili o możliwość samodzielnego funkcjonowania.                                    

Ponieważ szpital posiada wieloletnią tradycję placówki o profilu położniczym i priorytetową działalnością szpitala  jest prowadzenie oddziału położniczego w sposób nowoczesny, a jednocześnie zgodny z oczekiwaniami i potrzebami młodych matek szpital w 1995 roku uzyskał tytuł „Szpital Przyjazny Dziecku” przyznany przez Polski Komitet UNICEF w światowej akcji upowszechniania karmienia piersią prowadzonej przez UNICEF i WHO „Baby Friendly Hospital Initiative”. Od tego czasu szpital zgodnie z wymogami, systematycznie poddaje się ponownej reocenie przez Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią i decyzją Komisji ds. Oceny, Monitoringu i Reocen już będąc w strukturach Centrum Medycznego im.dr. L. Rydygiera Sp.z o.o. uzyskuje kolejne certyfikaty.

Placówka wychodzi również naprzeciw „dzieciom niechcianym” W grudniu 2007 roku   w szpitalu zostało uruchomione „Okno Nadziei” będące elementem „Zintegrowanego Programu Zapobiegającego Porzucaniu Dzieci – Mamo, Nie Porzucaj Mnie!” realizowanego we współpracy z Urzędem Miasta Łodzi. „Okno” funkcjonuje do dziś.

Ukoronowaniem 10-letniej działalności szpitala jest  wprowadzenie systemu zarządzania jakością  potwierdzone przyznaniem  20 listopada 2009 roku Certyfikatu Zarządzania Jakością  Normy EN ISO 9001:2008.Tak pokrótce przedstawiają się losy samego szpitala jako jednostki funkcjonującej samodzielnie. Zycie toczy się nadal, zmienna rzeczywistość nabiera rozpędu i tak…..

Z dniem 1 października 2014 r II Szpital Miejski im. dr. Ludwika Rydygiera w Łodzi zostaje przekształcony w spółkę prawa handlowego ze 100% udziałami Miasta Łodzi,   przyjmując nazwę Szpital Ginekologiczno - Położniczy im dr Ludwika Rydygiera spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Mimo zmiany formy prawnej w działalności szpitala nic się nie zmienia ponieważ powstała spółka jest następcą prawnym SPZOZ-u.

23 kwietnia 2015 r nadchodzą kolejne zmiany, tym razem placówka przyjmuje nazwę Centrum Medyczne im. dr. Ludwika Rydygiera spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

3 sierpnia 2015 zmianie ulega lokalizacja przychodni przyszpitalnych. Przychodnie zostają przeniesione do całkowicie wyremontowanego i nowocześnie wyposażonego budynku przy ul Pomorskiej 59

1 września 2015 Uchwałą Rady Miasta z dnia 20 maja 2015 Centrum przejmuje zlikwidowany ZOZ dla Szkół Wyższych „PaLMA” i poszerza działalność o zakres świadczonych usług.

1 grudnia 2015 łączą szeregi Miejskie Centrum Medyczne „Śródmieście” Sp. z o.o. oraz Centrum Medyczne im. dr. L. Rydygiera Sp. z o.o.

Podjęte działania, rozmieszczenie poszczególnych placówek jak również związane z tym rozszerzenie świadczonych usług powodują, że jesteśmy jedną z największych placówek medycznych na terenie dzielnicy ‘Śródmieście”

Sapien leo vehicula nunc duis egestas eros ipsum mollis.