Centrum Medyczne im. dr. L. Rydygiera

spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

BANER3

RPO

minfilm

szpital bez bólu

Facebook

baner

Internetowe Konto Pacjenta (IKP)

Internetowe Konto Pacjenta (IKP)

 

IKP baner poziom 2

 

Internetowe Konto Pacjenta IKP ulotka

Ministerstwo Zdrowia wraz z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia w ramach projektu udostępniło usługę dla obywateli – Internetowe Konto Pacjenta (IKP).

IKP logoIKP jest internetową aplikacją dostępną pod linkiem https://pacjent.gov.pl, dzięki której w łatwy, szybki i bezpieczny sposób można odnaleźć informacje o swoich danych medycznych, które dotychczas były rozproszone w różnych miejscach.

Aplikacja jest w trakcie rozwoju, ale już teraz dzięki niej można odebrać i zrealizować e-receptę, a następnie między innymi  weryfikować historię zrealizowanych recept, mając tym samym dostęp np. do dawkowania, jakie zalecił lekarz czy do wykazu zakupionych w ostatnim czasie leków.

Logując się do IKP mamy również dostęp do historii swoich wizyt, za które zapłacił Narodowy Fundusz Zdrowia, a w przypadku rodziców również do analogicznych danych dla swoich dzieci.

Za pomocą tej aplikacji można wypełnić ankietę zdrowego stylu życia i dowiedzieć się o możliwości skorzystania z wybranych programów profilaktyki zdrowotnej.

To tylko część funkcjonalności, a praktycznie z każdym kwartałem jest ich coraz więcej. Wkrótce w IKP będzie można sprawdzić m.in. swoje deklaracje lekarza, pielęgniarki lub położnej podstawowej opieki zdrowotnej.

Dostęp do IKP może uzyskać każdy za pomocą dwóch prostych kroków:

1. Założenie Profilu Zaufanego – jeżeli jeszcze nie jest założony
2. Logowanie do IKP następuje na stronie www.pacjent.gov.pl za pomocą Profilu Zaufanego

Zwracamy uwagę, że logowanie do IKP poprzez Profil Zaufany gwarantuje pełne bezpieczeństwo danych.

 

Internetowe_Konto_Pacjenta IKP działanie  Internetowe Konto Pacjenta IKP korzyści  Internetowe Konto Pacjenta IKP recepty Internetowe Konto Pacjenta IKP historia wizyt u lekarza Internetowe Konto Pacjenta IKP udostępnij dane medyczne lekarzowi lub bliskiej osobie Internetowe Konto Pacjenta IKP uzyskaj dostęp do danych medycznych swoich dzieci do lat 18

 

Powyższe dane pochodzą ze strony http://www.zdrowie.gov.pl/aktualnosc-3650-internetowe_konto_pacjenta_banery_do.html

Sapien leo vehicula nunc duis egestas eros ipsum mollis.