Centrum Medyczne im. dr. L. Rydygiera

spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

BANER3

RPO

minfilm

szpital bez bólu

Facebook

baner

Program Dieta Mamy

Program Dieta Mamy

Od dnia 14 stycznia 2020 roku Szpital zaczyna pilotażowy program "Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym – Dieta Mamy”.

Program realizowany jest przez Ministerstwo Zdrowia, a wszelkie informacje dotyczące Programu można znależć w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie programu pilotażowego"Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym - Dieta Mamy"

Cel Programu

Celem Programu jest:

  • wdrożenie modelu żywienia zapewnianego kobietom w ciąży i w okresie poporodowym hospitalizowanym w oddziałach szpitalnych,
  • propagowanie zasad zdrowego odżywiania wśród pacjentek po zakończeniu hospitalizacji.

Kobiety w ciąży i w okresie poporodowym będą otrzymywały 5 posiłków dziennie: śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację.


Dla Pacjentki

  • Od pacjentki biorącej udział w programie wymagane jest jedynie podpisanie oświadczenia wyrażającego zgodę na udział w programie.
  • Pacjentka nie ponosi żadnych kosztów związanych z realizacja Programu.
  • Do Programu mogą przystąpić tylko pacjentki, które korzystają z diety podstawowej.

 

Jadłospis

2020-01-14 

2020-01-15 do 01-31

 

Konsultacje z Dietetykiem

Pacjentka hospitalizowana może skorzystać z konsultacji z dietetykiem 
po uprzednim umówieniu się mailowym 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
środa lub czwartek w godz. 14.30-17.30

W ramach Programu Dieta mamy Pacjentka może kierować pytania do dietatyka mailowo przez okres 2 miesiecy od zakończenai hospitalizacji.

Pacjentki mogą również zgłaszać uwagi / sugestie dotyczące serwowanych posiłków drogą mailową do dietetyka Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W trakcie trwania Programu będzie przeprowadzana ankieta.

 

Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej

Wszelkie informacje w zakresie prawidłowego odżywiania kobiet w ciąży i kobiet karmiących znajdują się także na stronie internetowej Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej: www.ncez.pl

W ramach funkcjonowania Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej (NCEŻ) pacjentki mogą również uzyskać darmową konsultację dietetyczną on-line pod adresem: www.poradnia.ncez.pl

 

Sapien leo vehicula nunc duis egestas eros ipsum mollis.