Porady anestezjologa

Można złagodzić ból towarzyszący każdej kobiecie przy porodzie.

Bezpłatne porady lekarza anestezjologa

Zapraszamy na bezpłatne spotkanie z lekarzem anestezjologiem ze szpitala Rydygiera wszystkie kobiety ciężarne, które:

  • planują rodzić w naszym Szpitalu,
  • ukończyły 34 tydzień ciąży,
  • są pod opieką Poradni Ginekologiczno-Położniczej Centrum Medycznego im. dr. L. Rydygiera w Łodzi, przy ul. Pomorskiej 59.

Spotkania odbywają się we wtorki, w godz. 9:00 – 11:00 po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.

Cel spotkania z anestezjologiem

Spotkanie ma za zadanie z jednej strony pogłębienie wiedzy kobiet ciężarnych na temat sposobów łagodzenia bólu podczas porodu, a z drugiej – poinformowanie o możliwości wyboru metod i procedur anestezjologicznych, związanych bezpośrednio z porodem.

Przekażemy także podstawowe informacje o anestezji (znieczuleniu) w porodzie siłami natury jak i podczas zabiegu operacyjnego – cesarskiego cięcia.

Będzie można również zapoznać się z obowiązującą w szpitalu dokumentacją, wskazaniami i przeciwwskazaniami, przebiegiem porodu w znieczuleniu oraz z zaleceniami w tym zakresie. Ponadto zostanie omówiony wpływ stosowanych metod na stan zdrowia dziecka.

W spotkaniu może uczestniczyć także drugie z rodziców.

Jak się umówić

Jeżeli przebywasz na oddziale – zgłoś chęć konsultacji anestezjologicznej lekarzowi prowadzącemu ciążę czy położnej.

Jeżeli jesteś pod opieką Poradni Ginekologiczno-Położniczej, ukończyłaś 34 tydzień ciąży i chcesz rodzić w naszym Szpitalu – prosimy o umówienie się osobiście lub telefonicznie w Rejestracji – tel. 42 632 52 55 lub tel. 42 632 34 65 w. 201.


UWAGA !
Na spotkanie należy przynieść dokumentację z okresu aktualnej ciąży oraz posiadaną dokumentację medyczną  z zakresu wszelkich innych dziedzin, w tym Karty informacyjne z pobytów szpitalnych i dotyczącą schorzeń o charakterze przewlekłym.