Porady doradcy laktacyjnego

Na oddziale położniczym, w pierwszych dniach po urodzeniu dziecka Doradca Laktacyjny udziela matkom wsparcia i pomocy w zakresie karmienia piersią.

Konsultacje Doradcy Laktacyjnego na oddziale położniczym są bezpłatne.

Każda mama może poprosić Doradcę Laktacyjnego o poradę, szczególnie gdy czuje się niepewnie jako karmiąca matka.

Jeśli ma trudności w przystawianiu dziecka do piersi lub zauważy u dziecka brak umiejętności ssania piersi – również może zwrócić się o pomoc do Doradcy Laktacyjnego. Pacjentka może także skonsultować z Doradcą Laktacyjnym inne problemy związane z laktacją, wśród nich między innymi bolesność czy zapalenie piersi, zastój lub nawał pokarmu albo niepokój i płaczliwość dziecka podczas karmienia.

Doradca laktacyjny Katarzyna Gontarek udziela matkom wsparcia i pomocy w zakresie karmienia piersią w Poradnia Laktacyjna przy Szpitalu Rydygiera w Łodzi oraz na oddziale szpitalnym
Katarzyna Gontarek – Certyfikowany Doradca Laktacyjny (CDL) / Konsultant IBCLC
Agnieszka Pypno – Certyfikowany Doradca Laktacyjny (CDL) 

Doradca Laktacyjny udziela konsultacji także poza oddziałem szpitalnym – w Poradni Laktacyjnej

Konsultacje bezpłatne

W Poradni Laktacyjnej mogą uzyskać bezpłatne porady:

  • wszystkie pacjentki, które rodziły w Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym im. dr. L. Rydygiera, bez względu na miejsce zamieszkania,
  • wszystkie kobiety zamieszkałe na terenie Miasta Łodzi. 

Porady te finansowane są przez Urząd Miasta Łodzi. Pacjentki, które chcą skorzystać z bezpłatnych porad zobowiązane są do podania imienia, nazwiska, pełnego adresu zamieszkania, nr PESEL.

Konsultacje płatne

Kobiety, które nie rodziły w Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym im. dr. L. Rydygiera oraz nie są mieszkankami miasta Łodzi, mogą skorzystać z płatnej porady Doradcy Laktacyjnego w Poradni Laktacyjnej.