Grupa Wsparcia dla Mam

Cotygodniowe rozmowy o byciu Mamą, 
o macierzyństwie, emocjach i trosce o dziecko,
ale także o spełnianiu własnych marzeń

Grupa Wsparcia dla Mam to cotygodniowe spotkania zainicjowane w ramach działalności Poradni Psychologii Prokreacji

Grupa jest otwarta i można dołączyć do niej w każdym momencie, w zależności od potrzeb.

CZWARTKI DLA MAM

JAK WRÓCIĆ DO FORMY PO PORODZIE
Psycholog Magdalena Siek wyjaśnia, jak ważna w procesie powrotu do formy po porodzie jest psychika młodej mamy oraz o tym, że warto dać sobie czas, szukać wsparcia i nie zapominać o swoich potrzebach.Przeczytaj art. w M jak mama maj 2019, nr 5 s.78

Czwartkowe spotkania Grupy są okazją do rozmów o byciu Mamą, o przeżywaniu macierzyństwa, emocjach i wątpliwościach związanych z jednej strony z dbaniem o rozwój dziecka, a z drugiej – o spełnianie własnych marzeń. 

W Grupie można dowiedzieć się więcej o tym, jak dbać i wspierać rozwój emocjonalny dziecka, jednocześnie pamiętając o swoich potrzebach, a także jak reagować, kiedy płacze.

Grupa to miejsce, w którym kobiety dzielą się własnymi przeżyciami – tymi radosnymi oraz takimi, które budzą troskę czy rozterki.

Miejsce, gdzie bez oceniania i w przyjaznej atmosferze można opowiedzieć o sobie i swoich uczuciach. W Grupie można znależć siłę, oparcie i motywację płynące z doświadczeń kobiet, które przeżywają podobne chwile.

Spotkania Grupy Wsparcia dla Mam są także czasem wspólnego szukania rozwiązań trudnych sytuacji, jakie zdarzają się po pojawieniu się dziecka np. w relacjach z partnerem, z bliskimi albo z otoczeniem. 

PROWADZĄCE

Grupę prowadzą doświadczone psychoterapeutki (oraz mamy), które służą również wiedzą na temat prawidłowego rozwoju emocjonalnego dziecka – Katarzyna Bartkowiak i Anna Jakubowska.